770

Önümüzdeki haftalarda prototipi gösterilecek yerli otomobil hakkında yeni detaylar ortaya çıktı. Yerli otomobilin tasarımını yapan şirket, şarj süresi ve multimedya özellikleri belli oldu.

Yerli otomobilin tasarımı, Vietnam’ın yerli otomobilinin tasarımcısına emanet

Dünya’da yer alan habere göre yerli otomobilin tasarımını İtalyan Pininfarina şirketi tasarladı. Pininfarina Ferrari ve Lambhorgini için geliştirdiği tasarımlar ile otomobil tasarımı konusunda adını dünyaya duyurdu. Fiat, Alfa Romeo, Lancia, Maserati, Cadillac, Volvo ve Peugeot’ya çok sayıda tasarım yaptı.

Pininfarina, Vietnam’ın yerli otomobilinin tasarımını da üstlendi. Vietnam’ın yerli otomobil markası Vinfast için bir SUV bir de sedan otomobil tasarladı. Pininfairna son olarak Pininfarina Battista adında elektrikli spor otomobil geliştirdi. Otomobil 6 Mart 2019’da Cenevre Otomobil Fuarı’nda sergilendi. Pininfarina, yerli otomobilin SUV ve diğer versiyonlarının tasarımını yapıyor.

Detaylar geliyor…

Post comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Go Top
Arabic AR Chinese (Simplified) ZH-CN Dutch NL English EN French FR German DE Italian IT Portuguese PT Russian RU Spanish ES Turkish TR
Open chat
Test Almak İçin İletişime Geçiniz.