810

Game of Thrones’un televizyon ekranlarına taşınmasını sağlayan ikili David Benioff ve D.B. Weiss, ünlü yazar H.P. Lovecraft’ın hayatını konu alan Lovecraft çizgi romanında yola çıkarak Warner Bros.’un yeni filminin geliştirilmesinde yer alacaklar. 

David Benioff ve D.B. Weiss’in Lovecraft projesini yönetip yönetmeyecekleri bilinmiyor. Ancak Karyn Kusama’nın projenin senaryosunu yazmak için Phil May ve Matt Manfredi ile anlaştığı iddia edildi.

H.P.Lovecraft’ın hayatına odaklanacak proje, Lovecraft isimli çizgi romandan yola çıkarak H.P.Lovecraft’ın kitaplarındaki korku ögelerini ekranlara taşıyacak. Projenin detayları henüz belli olmuş değil. Ama Benioff ve Weiss’in filmde Lovecraft’ın kitaplarında yer alan canavarların gerçek olduğu fikrinden yola çıkaran projeyi şekillendirecekleri iddia edildi. 

Lovecraft’ın hikayelerinden yola çıkılarak yapılması planlanan ilk proje bu değil. Daha önce de Universal ve yönetmen Guillermo del Toro yazarın “Deliliğin Dağlarında” kitabını filme uyarlamak istemişlerdi. Del Toro’nun bu projesi bütçe konusunda anlaşılamaması üzerine rafa kaldırıldı.

David Benioff ve D.B. Weiss’in yaratıcısı olduğu Game of Thrones geçtiğimiz mayıs ayında sona erdi. İkili dizi ile bu yıl en iyi drama ödülü aldılar. Dizinin bitmesinin ardından Weiss ve Benioff, Netflix ile bir anlaşma imzaladılar. Weiss ve Benioff, Netflix’le imzaladıkları anlaşma sonrasında yeni Star Wars projesinden ayrılmışlardı. 

Share

Post comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Go Top
Arabic AR Chinese (Simplified) ZH-CN Dutch NL English EN French FR German DE Italian IT Portuguese PT Russian RU Spanish ES Turkish TR
Open chat
Test Almak İçin İletişime Geçiniz.